Choď na obsah Choď na menu
 


Najmladšie európske talenty bojovali v mestskej  športovej hale Malina v Malackách o tituly  na prvom ročníku medzinárodného turnaja mladšieho a najmladšieho žiactva - Malacky Open 2011. V konkurencii 93 hráčov zo Slovenska, Česka, Ruska, Ukrajiny, Bieloruska, Veľkej Británie, Izraela, Litvy, Macedónska, Nórska, Švédska a Rumunska sa výborne darilo  nášmu hráčovi Štefanovi Pekovi. V hlavnej súťaži jeho kategórie - dvojhre najmladších žiakov, získal cenné tretie miesto, keď mu po skvelom štvrťfinálovom víťazstve proti  Bielorusovi Pavlovi Daunarovičovi, ktorý odohral súťaž družstiev bez prehry, prekazil finálovú účasť Rumun Dragos Popescu. Celkovým víťazom najmladších žiakov sa stal Košičan  Jakub Zelinka. Medzi dievčatami zvíťazila Marharyta Baltushite z Bieloruska. V súťaži štvorhier si zlato vybojoval ruský pár Artem Tikhonov s Dimitre Levajacom, resp. Rumunky  Andrea Dragoman s Dianou Muntean. Triumf v družstvách patril dievčatám a chlapcom zObrázok   Bieloruska. Trnavčanky Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková na turnaji nezaznamenali výraznejšie úspechy.

V kategórii mladšieho žiactva vo dvojhre zvíťazili Rumun Alexandru Manole a Bieloruska Lizaveta Tsikhanova, vo štvorhrách a družstvách chlapci zo Švédska a dievčatá z Rumunska. Vo štvorhre dievčat Monika Uríková a Lenka Mesárošová (P.Bystrica, N.Zámky) získali bronz.

Kompletné výsledky sú na webovej stránke turnaja http://malacky-open.webnode.sk

 

Postrehy z turnaja: Turnaj mal výbornú úroveň vďaka zodpovednej organizácii a účasti 93 hráčov z 12 krajín, ktoré patria medzi lídrov európskeho stolného tenisu. Veľkou neznámou bola pre nás nízka účasť iba dvadsiatich slovenských hráčov a hráčok, ktorí mohli na domácej pôde konfrontovať svoje kvality bez toho, aby museli absolvovať stovky kilometrov na turnaje, ktorých výsledky sa započítavajú do rebríčkov SR. Bohužiaľ asi ide slovenským mládežníckym klubom viac o zberanie bodov do rebríčka ako o kvalitný medzinárodný turnaj na Slovensku, hoci bez bodov do rebríčka. To sme Slováci dopadli... 

 

Náhľad fotografií zo zložky 2011 Malacky Open Mini & Mini mini, 18.-20.3.