Choď na obsah Choď na menu
 


V dňoch 18.-19. apríla 2009 sa v Topoľčanoch uskutočnilo finále ženskej Extraligy, ktoré určilo konečné poradie družstiev, ktoré bolo zároveň aj poradím na Majstrovstvách SR družstiev žien pre rok 2009. Záverečných finálových bojov sa zúčastnili družstvá Topoľčany A, Dunajská Streda, Viktória Trnava a Topoľčany B. V takomto poradí družstvá nastúpili do záverečných bojov a po ich skončení poradie ostalo nezmenené.

Hlavný favorit finále družstvo Topoľčany A (B. Balážová, A. Kúdelová, I. Kľačanská) bez zaváhania zvíťazilo vo všetkých troch stretnutiach.

Družstvo Dunajskej Stredy v prvom stretnutí proti Viktórii zvíťazilo najtesnejším výsledkom 6:4, keď Dunajskostredčanky podržala skúsená A. Fekete. Stretnutie malo skvelú úroveň, čo dokazuje i víťazstvo Denisy Malej nad čerstvou Majsterkou Slovenska V. Marčekovou (vôbec jediná prehra Marčekovej počas finálového turnaja).

Najdôležitejším stretnutím finále pre ženy z Malého Ríma bol nedeľný zápas proti rezerve Topoľčian. Stretnutie malo skvelý náboj a sprevádzala ho i značná dávka nervozity. Trnavčanky po skvelom úvode viedli 3:0, no po štyroch víťazstvách v rade sa Topoľčianky dostali do vedenia 4:3. Po silne emocionálnych zápasoch Adámeková vs Belianska (3:1) a Miková vs Bútorová (3:1) bolo o bronzovej priečke na Majstrovstvách SR rozhodnuté. Denisa Malá v zápase proti Hipíkovej (3:0) zavŕšila víťazstvo Trnavčaniek 6:4.

Poradie:

1. Topvar Topoľčany A

2. SSTE Dunajská Streda

3. KST Viktória Trnava

4. Topvar Topoľčany B

 

Obrázok

zľava 2. D. Streda; 1, Topoľčany A; 3. Trnava; 4. Topoľčany B

 

Obrázok

bronzové družstvo Trnavy

zľava vedúci Š. Peko st., K. Miková, M. Adámeková, D. Malá, tréner I. Peko

 

Náhľad fotografií zo zložky 2009 Finále ženskej Extraligy - Topoľčany