Choď na obsah Choď na menu
 


Vyvrcholením najvyššej stolnotenisovej súťaže dorasteniek pre sezónu 2009/2010 bol turnaj štyroch najlepších družstiev základnej časti, ktorý sa odohral 15.mája u lídra priebežného poradia vo Valalikoch. Družstvá s pridelenými bonifikačnými bodmi podľa umiestnenia zo základnej časti zohrali stretnutia systémom každý s každým (Valaliky 3b; Trnava 2b; Topoľčany 1b; Nitra 0b).

V prvom kole stretnutí Nitra prekvapivo zdolala lídra z Valalík 6:4 a Viktória si v osvedčenej zostave v zložení Martina Adámeková, Denisa Malá a Andrea Szabóová bezpečne poradila s Topoľčanmi 7:3.

V druhom kole nadstavby vybojovali Trnavčanky v trojhodinovom súboji víťazstvo 7:3 s Nitrou a Valaliky s Topoľčanmi 8:2. Druhé kolo vytvarovalo priebežné poradie turnaja na čele s vedúcou Viktóriou a druhými Valalikmi, ktoré zaostávali o jediný bod.

Vyvrcholením turnaja a zároveň súbojom o titul Majstra SR družstiev dorasteniek pre rok 2010 bol práve ich súboj. Trnave na celkové víťazstvo postačovala i remíza, ktorá sa po vedení 4:1 pre Valaliky, zdala byť nereálna. No dievčatá z malého Ríma zrovnali stav na 4:4 a opäť boli v hre. Szabóová prehrala 0:3 s Bartokovou, no záverečný duel a o vybojovanie titulu rozhodla odvážnou hrou po dvanástich odohraných stretnutiach dňa Denisa Malá v piatom rozhodujúcom sete s Kraželovou v pomere 11:7.

Dievčatám k skvelému a zaslúženému úspechu blahoželáme !!!

a prajeme veľa šťastia na nadchádzajúcich Majstrovstvách SR dorastu jednotlivcov, ktoré sa uskutočnia 5. júna v Čadci.

Obrázok

KST Viktória Trnava - majster SR družstiev dorasteniek 2010

zľava Martina Adámeková, Denisa Malá, Andrea Szabóová, tréner Mgr. Ivan Peko

 

Náhľad fotografií zo zložky 2010 Finále 1. ligy dorasteniek - Valaliky