Choď na obsah Choď na menu
 


Štyri najúspešnejšie družstvá nadstavbovej časti ženskej extraligy bojovali 24.4.2010 u lídra tabuľky v Topoľčanoch o titul Majstra SR družstiev žien pre rok 2010. Ženy KST Viktória obhájili minzuloročný bronz, čo len potvrdzuje, že ženský stolný tenis v Trnave sa natrvalo zaradil medzi slovenskú špičku.

Prvú semifinálovú dvojicu tvorili Topoľčany a Valaliky, druhú Trnava a Miňovce. Obhajca titulu z Topoľčian bez zaváhania zvíťazil 6:0, no Trnava prekvapivo podľahla Miňovciam 2:6. Trnavčanky pôsobili nervóznym dojmom, čo im zväzovalo ruky a po nešťastne prehratej štvorhre a víťazstve Mihaľovovej nad Krchňavou sa východniarky ujali vedenia. Až za stavu 0:3 Adámeková vybojovala prvý bod s E. Jurkovou a následne pridala bod proti Mihaľovovej.

Pred stretnutím o bronz proti Valalikom sa Trnavčanky dokázali skoncentrovať a pripraviť na najdôležitejšie stretnutie tohtoročnej sezóny. Úvodná štvorhra, vďaka presnej, útočnej topspinovej hre jasne vyznela v prospech Trnavy. Nervózna hra z dopoludnia sa vytratila a obe družstvá predvádzali skvelý moderný ženský stolný tenis. Hoci po štvorhre Kraželová víťazstvom nad Krchňavou stav vyrovnala na 1:1, vedenie Viktórie opäť zabezpečila Adámeková presvedčivým víťazstvom nad Bartokovou. Z vedenia 2:1 sa po prehre Malej a Adámekovej stav otočil na 2:3. Ale šnúrou štyroch kvalitných zápasov s víťazným koncom pre Viktóriu, kde dva razy zabodovala Malá a raz Krchňavá s Adámekovou, bolo o všetkom rozhodnuté. Víťazstvo 6:3 definitívne zabezpečilo zisk bronzovej medaily pre Trnavu !!!

Obrázok

Ženám Viktórie, menovite Martine Adámekovej, Denise Malej a Ivane Krchňavej gratulujeme ku skvelému úspechu!!!

 

semifinále

ŠKST Topvar Topoľčany vs STO Valaliky 6:0

KST Viktória vs OŠK Miňovce 2:6

 

finále

ŠKST Topvar Topoľčany vs OŠK Miňovce 6:0

 

o 3. miesto

KST Viktória vs Valaliky 6:3

 

Náhľad fotografií zo zložky 2010 Finále ženskej Extraligy - Topoľčany