Choď na obsah Choď na menu
 


Boli sme na Champions League vo Schwechate

25. 2. 2012

Vo schwechatskej hale Multiversum sa v jediný podvečer 24.2.2012 odohrali dve stretnutia ligy majstrov - European Champions League. My sme sa tam boli v zostave Tatiana Kukuľková, Zuzana, Štefan st. a Ivan Pekovci. Prvé stretnutie zohrali ženy domáceho SVS Ströck proti družstvu AG Frosberg Linz. Mali sme zámer prísť iba na mužské stretnutie, no vzhľadom na tesný zápas žien s výsledkom 3:2 pre domáce sa nám podarilo zhliadnuť ešte rozhodujúcu dvojhru Daniela Dodean vs Maria Postoaca. Zápas bol i na oko nezainteresovaného diváka príjemným športovým zážitkom s výsledkom 3:0 pre Dodean.

Po pár okamihoch sa začalo stretnutie mužov medzi domácim SVS Niederösterreich a nemeckým Saarbrückenom (0:3). Chen Weixing ani napriek jemným provokáciám nenašiel recept na Portugalca v nemeckých službách Joao Monteiro a prehral 1:3. Druhý dôležitý bod hostí po víťazstve 3:2 zabezpečil majster Nemecka pre rok 2011 Bastian Steger nad Stefenom Fegerlom. A celkovo jasné, možno trošku zo strany domácich odovzdané stretnutie ukončil Bojan Tokič výhrou 3:1 nad nebojujúcim Danielom Habesohnom 3:1.

Bol to príjemne strávený stolnotenisový večer v úžasnej multifunkčnej športovej hale Multiversum, o ktorej sa nám na Slovensku môže bohužiaľ iba snívať. Tohtoročné majstrovstvá Európy juniorov a kadetov budú mať vynikajúceho organizátora. Troška negatívnym prekvapením bolo, že sme i napriek minimálnej vzdialenosti z Trnavy, resp. z Bratislavy na stretnutí nestretli žiadneho Slováka. Práve na takýchto podujatiach môžu mladí športovci vidieť, stretnúť a možno aj odfotiť sa so stolnotenisovými majstrami svojho remesla a nasiaknuť atmosféru, ktorú dokáže ponúknuť iba stretnutie kalibru European Champions League.

2012-ecl-schwechat-12_02_24.jpg

majster sveta 2003 Werner Schlager a Zuzana Peková

zaujímavosť: Schlagerov zisk titulu majstra sveta vyvolal v Rakúsku takú eufóriu, že rakúska pošta po prvýkrát v histórii vydala známku, na ktorej je vyobrazený žijúci človek

2003-schlager-na-znamke.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky 2012 Liga majstrov Schwechat, 25.2.