Choď na obsah Choď na menu
 


Výber najlepších mládežníckych hráčov Trnavského a Bratislavského kraja v kategóriách najmladšieho a staršieho žiactva bojoval v nedeľu 23.5.2010 v herni KST Viktória  o tituly v záverečnom turnaji TOP8. Chlapci a dievčatá súťažili v skupinách systémom každý s každým. Deti trnavskej Viktórie vybojovali v štyroch súťažiach dve prvé priečky, jednu druhú a jednu šiestu.

V kategórii najmladších žiakov sa najviac darilo Dávidovi Wiltschkovi (Galanta), striebro si vybojoval domáci Štefan Peko. Obaja sa na minulotýždňových majstrovstvách SR prebojovali medzi najlepších štyroch hráčov majstrovstiev. Na tretej priečke skončil Martin Baka (Pezinok).

Medzi dievčatami zvíťazila domáca Tatiana Kukuľková, ktorá turnaj vyhrala suverénnym spôsobom bez straty setu. Za ňou sa umiestnili Paula Čermáková (Karlova Ves) a Erika Šramková (Moravský Sv. Ján). Domáca Zuzana Peková skončila šiesta.

V kategórii starších žiakov sa najlepšie darilo Petrovi Turčekovi (Hodonín), druhý a tretí skončili Adam Brat (Pezinok) a Marcel Rábara (Bricon Trnava).

Medzi dievčatami zvíťazila hráčka domácej Viktórie Monika Pazourková, pod ktorou na stupni víťazov stáli Karolína Polyaková (Spoje Bratislava) a Viktória Kovácsová (Galanta).

Smoliarkou turnaja bola určite Viktória Nagyová (Senec), ktorá sa pred poslednou dvojhrou nachádzala medzi staršími žiačkami na priebežnej prvej priečke, no vďaka vzájomným porážkam hráčok a prehre 2:3 sa odsunula zo stupňa víťazov na štvrtú priečku.

Obrázok